שלבי פינוי-בינוי

שלב ראשון: הכרזה

בקשת הכרזה- פנייה של היזם אל הרשויות, בבקשה להכריז על אזור מתאים כמיועד לפינוי בינוי אשר תקפה לשש שנים וביצועה תלוי בהתקשרות של הדיירים עם היזם, חברה לביצוע פרויקט.

שלב שני: התקשרות עם החברה

מרגע ההכרזה על הבניין כמיועד לפינוי בינוי, התקדמות התהליך תלויה בהתקשרות הדיירים עם היזם. בשלב זה מומלץ לדיירים לבחור עו"ד שייצג אותם מול החברה המבצעת ומול הרשויות. פעולה מאוחדת של הדיירים תביא לתהליך מהיר ולתוצאות מיטיבות עבור הדיירים.

שלב שלישי: הסכמים

שלב זה ניסוח וחתימה על הסכמים עם הדיירים, בשלב זה יש להקפיד כי כל הדיירים יקבלו מענה הולם לצרכיהם, כך שלא תהיה סיבה לסירוב מצד הדיירים לתהליך. על מנת להתחיל בתהליך יש להגיע להסכמה של 80% מכלל הדיירים במקבץ,

הסכמים אלו לא יקפחו את זכויות הדיירים ויבטיחו דיור חלופי הולם למפונים בשלב הבנייה ובנוגע לדירות שיקבלו הדיירים כשהבנייה תסתיים.

שלב רביעי: אישורים

לאחר חתימת ההסכמים, תפעל החברה המבצעת להשגת אישורים והיתרי בנייה הנדרשים. התכניות צריכות להיות מאושרות על ידי הרשות המקומית בהתאם להנחיות משרד בשיכון.

החברה תפעל להשגת זכויות בנייה, שיבטיחו את רווחיות הפרויקט. בדרך כלל על כל דירה שנבנית עבור אחד הדיירים הוותיקים, יוכל היזם לבנות בי 2-4 דירות למכירה לקהל הרחב.

שלב חמישי: פינוי והריסה

לאחר קבלת האישורים, הדיירים מפונים לדירות חלופיות והעבודה על הפרויקט מתחילה קיימת אפשרות המכונה פינוי בינוי, ובה החברה בונה בניין אחד ומשכנת בו את הדיירים המקוריים ואחר כך נהרס הבניין השני ונבנה במקומו בניין חדש, הדיירים נשארים בדירה החדשה בבניין אליו פונו.

שלב שישי: דירה חדשה

לאחר סיום הבניה הדיירים עוברים כל אחד לדירה שהובטחה לו וכעת במקום מבנים עגומים הישנים והתשתיות הלקויות, עומדים בניינים חדשים מודרניים, התשתיות משופרות, הדיירים נהנים מדירות חדשות, מסביבת מגורים איכותית ונעימה, ממרחבי פנאי, מרכזי קניות, חניה מספקת ומדירה בטוחה ונעימה.

תוצאת תמונה עבור תמונה של בית

מאמרים נבחרים

ז'בוטינסקי 59
ז'בוטינסקי 59
 
שלבי פינוי-בינוי
שלבי פינוי-בינוי
 
ז'בוטינסיק 71
ז'בוטינסיק 71
 
משה מרדכי 2
משה מרדכי 2
 
סלולר
052-444-2577 אבי פרץ
טלפון
077-4177075 משרד
דוא"ל
office@re-new.co.il